شرایط و قوانینشرایط و قوانین به کارگیری خدمات و دست‌آوردهای تارنمای شاقول
کاربر گرامی خواهشمند است نکته‌های زیر را به‌منظور به‌کارگیری بهینه از خدمات و نرم‌افزارهای تارنمای شاقول به‌دقت مطالعه نمایید:
ورود کاربران به ‏‌تارنمای شاقول هنگام به‌کارگیری از حساب کاربری شخصی، دانلودها، نرم‌افزارهای برخط، کالاها و دست‌آوردها، مرورگرها و دیگر خدمات ارائه‌شده توسط این تارنمای به مانند آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین روش به‌کارگیری از سرویس‌‏ها و خدمات این تارنما است. همچنین آگاهی داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل همگی شرایط و قوانین شاقول از سوی کاربران است.
قوانین عمومی
همگی ریشه‌ها و رویه‏‌های تارنمای با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و شما کاربران ارجمند نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر هستید. چنانچه در قوانین یادشده، رویه‌ها و خدمات تغییراتی پدید آید در همین برگ انتشاریافته و آگاهی‌رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که به‌کارگیری پیوسته و همیشگی شما از تارنمای شاقول به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با داده‌های کاربری خود، که در فرم ثبت نام / عضویت درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات تارنمای شاقول اقدام نماید.
ثبت، پردازش و ارسال سفارش
• کاربر پس از برگزیدن کالا /دست آورد خود می‌بایست نسبت به ثبت سفارش آن در شاقول اقدام نماید. ثبت سفارش به معنی اعلان تائید کالای درخواستی از سوی کاربر به شاقول است. هنگام ثبت سفارش، کاربر باید اطلاعات دقیق خود را همچون مشخصات حقیقی ، نشانی ، تلفن و روش ارسال کالا را در فرم مندرج در صفحه ثبت سفارش وارد نماید. انجام مراحل یادشده چنانچه کاربر اقدام به ثبت‌نام در شاقول کرده باشد تنها یک‌بار صورت می‌پذیرد، در غیر این صورت و در شرایطی که کاربر از گزینه پرداخت مستقیم استفاده نماید موظف به وارد نمودن همه مشخصات بالا در هر بار خرید از شاقول است. بایسته است ثبت‌نام در شاقول افزون بر تسهیل در عملیات ثبت سفارش، برتری‌های دیگری مانند بهره از تخفیف‌های کاربران عضو و دسترسی به پیشینه فعالیتهای گذشته کاربر است.
• روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته به‌استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و همه سفارش‌های ثبت‌شده درهنگام روزهای کاری و نخستین روز پس از تعطیلات پردازش می‌شوند. شاقول به کاربران خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش گذاری می‌دهد.
• شاقول همواره در ارسال و تحویل همه سفارش‌های ثبت‌شده، نهایت دقت و کوشش خود را انجام می‌دهد. باوجوداین، چنانچه موجودی کالا یا محصولی در شاقول به پایان برسد، حتی پس از اقدام کاربر به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا بازگرداندن وجه سفارش برای شاقول محفوظ است و یا کاربر می‌تواند به‌جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
• در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف کاربر (پیش از ارسال کالا)، بهای پرداخت‌شده طی 24 تا 48 ساعت کاری به‌حساب کاربر واریز خواهد شد.
• کاربران باید هنگام سفارش کالای دلخواه خود، فرم سفارش را با داده‌های بایسته و به گونه کامل تکمیل کنند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل‌پیگیری و تحویل نخواهد بود.
• هزینه ارسال کالا بر دوش کاربر است.
• خدمات پرداخت آنلاین در حال حاضر از طریق سامانه پرداخت آنلاین زرین پال که یکی از پیشگامان برپایی درگاه‌های مالی در کشور بوده و به‌عنوان بزرگ‌ترین درگاه اینترنتی کشور که روزانه به بیش از 20000 کسب‌وکار سرویس پرداخت ارائه می‌دهد به‌صورت کاملا ایمن و مطمئن انجام می‌پذیرد. ازاین‌رو پس ورود به درگاه پرداخت، نام سامانه زرین پال درج گردیده است که بدین‌وسیله درستی و امنیت سامانه یادشده به آگاهی می‌رسد. بدیهی است در صورت بروز مشکلات پرداختی مرتبط با درگاه یادشده، پاسخگویی مربوط بر عهده زرین پال بوده و شاقول در این رابطه پاسخگویی‌ای را پذیرا نخواهد بود.
رعایت حریم شخصی
• تارنمای شاقول به داده‌های خصوصی اشخاصى که از خدمات تارنما استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن پاسداری می‏‌کند.
• تارنمای شاقول پایبند است در اندازه توان و گنجایش خود از حریم شخصی شما دفاع کرده و در این راستا، فناوری بایسته به‌منظور هرچه آسوده‌تر و امن‏‌تر شدن بهره‌مندی شما از تارنمای شاقول را گسترش دهد. به‌راستی با به‌کارگیری تارنمای شاقول، شما خشنودی خود را از این روش نشان می‏‌دهید.
قوانین و مقررات بهره‌برداری و انتشار مطالب
• انتشار غیر تجاری همگی مطالبی که در پایان آن مطلب به‌صراحت اجازه انتشار یاد گردیده باشد، با نام بردن خاستگاه و نوشتن دنبالک (Link) سرراست به مطلب در تارنمای شاقول، روا بوده و مورد توصیه است. در دیگر موارد هرگونه انتشار، کپی کاری، به‌کارگیری تجاری و غیرتجاری و مواردی ازاین‌دست بهر روی ناروا و غیرمجاز است و پیگرد قانونی دارد.
• همچنین هرگونه انتشار هر یک از مطالب و خدمات وابسته به بخش خدمات با پرداخت، بی‌چون‌وچرا ناروا و غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.
قوانین و مقررات تبلیغات
• تبلیغات نباید قوانین حاکم بر کشور جمهوری اسلامی ایران را نقض نماید.
• تبلیغات نباید دربرگیرنده گفتار تحریک‌‌آمیز شهروندی و یا توهین به مردم و گروه‌های حقیقی و حقوقی باشد.
• در صورت تغییر در ماهیت تارنمای آگهی‌دهنده در زمان نمایش آگهی در تارنمای، بدون هماهنگی و یا هر موردی که به‌گونه‌ای سوء استفاده از تبلیغات در تارنمای شاقول باشد نمایش آگهی بی‌درنگ و بدون آگاهی قطع خواهد شد و شاقول هیچ پاسخگویی‌ای در برابر برگرداندن وجه ندارد.
• در صورت ابلاغ دستور قضائی یا اخطار توسط نهادهای قضایی یا نظارتی نسبت به حذف یک آگهی به تارنمای شاقول، آگهی یادشده از تارنما حذف‌شده و مسئولیت خسارت یا موارد حقوقی آن بر دوش آگهی‌دهنده خواهد بود.
• آگهی‌دهنده در برابر درون‌مایه تبلیغ خود کاملاً مسئول بوده و چنانچه منجر به آسیب و زیان و یا گلایه از سوی کاربران به‌واسطه خدمات ناپسند آگهی شده در تارنما شود، شاقول مختار است تا زمان پاسخگویی آگهی‌دهنده، نمایش آگهی را به‌صورت معلق درآورد.
• در دوره آگهی، آگهی‌دهنده حق تغییر محتوای برگ پیوند داده‌شده به گونه ایی که متفاوت با آنچه در آغاز دوره آگهی خود باشد را ندارد.
• در صورت قطع سرویس‌دهی تارنما (Down Time)، سنجش قطع بودن به دوره آگهی آگهی‌دهنده افزوده خواهد شد.